Мирослав Ангелов и Георги Гаджев спечелиха рали „Твърдица-Елена“

Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Skoda Fabia Rally2 evo) спечелиха 16-тото издание на рали „Твърдица-Елена“. Дуото на СК „Мегапорт“ спечели всички шест специални етапа и на финала завърши с аванс от 1:12.4 минути пред вторите Йордан Атанасов/Ангел Башкехайов (Mitsubishi Lancer Evo IX). На трето място в генералното класиране се наредиха Дилян Станков/Йордан Йорданов (Peugeot 208 R2). Те спечелиха борбата при автомобилите с един двигателен мост и добавиха първо място в клас RC4.
Станков и Йорданов надделяха в интересната битка за поседното място на подиума над своите съграждани Георги Василев/Стефан Добрев (Mitsubishi Lancer Evo IX), които останаха четвърти.
Денис Станчовски и Явор Брънков (Peugeot 208 R2) спечелиха „Купа Тодор Славов“ за млади пилоти, както и второто място в RC4. Станчовски показа добро темпо, като успя да влезе и в челната петица на генералното класиране.
Шестото място в генералното класиране и трето в RC4 завършиха Никола Мишев/Янаки Янакиев. Дебютът на Антон Титов/Динко Георгиев, които дебютираха с новото за тях Peugeot 208 R2 останаха седми.
Челната десетка в генералното класиране на рали „Твърдица-Елена“ 2020 се затваря от атрактивните Тодор Атанасов/Владимир Владимиров с ВАЗ 2108, които трябваше да карат в последните два етапа без хидравлика, Екатерина Стратиева/ Георги Аврамов (Peugeot 208 R2) и победителите в RC3 Емил Денев/ Богомил Ненов (Renault Clio).
Първата си победа в клас RC5 в кръг от Българският рали шампионат записаха Петър Йорданов и Любка Йорданова с Hyundai I20 Coupe.
До финала на 16-тото рали „Твърдица-Елена“ достигнаха 17 екипажа, а надпреварата премина без сериозни инциденти.

СДРУЖЕНИЕ „АВТОМОБИЛНА ФЕДЕРАЦИЯ НА БЪЛГАРИЯ"